Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Жешка плејлиста за супер тело

Дали посакувате тело како на Бијонсе или неверојатни стомачни мускули за лето? Она што ви треба покрај редовното вежбање е и добра музика која ќе ве води и мотивира. Слушнете ја оваа плејлиста. Совршена е за аеробик, трчање, Зумба или можеби само за танцување.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gdH83G-jiN0

Прочитај

Fine Living

Време е да презентираме некои од најдобрите часовници во светот, некогаш направени … Уметниците нè воодушевија неколку пати во изминатата година со одлични ремек-дела,...

Green Tea

Сместен во Драма, грчки град познат по својата топографија и неверојатен пејзаж, интересниот ресторан го дизајнираше Kois Associated Architects. Овој проект е дел од...

Cotton Club

Сартријалниот стил е повторно во центарот на вниманието, бидејќи Giorgio Armani Made to Measure штотуку ја претстави својата пролет / летo кампања… Италијанскиот моден...

Four Seasons

Мистичната река во Јужна Америка, полна со возбуда и прекрасни животни … На пловидбата на втората најдолга река во светот, долга 6992 километри, ќе...