Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Започнете го денот со пилатес (видео)

Пилатесот е одличен начин за започнување на денот и будење на телото.

Zapocnete-go-denot-so-pilates-001.jpg

Она по што тој се разликува од класичното вежбање во теретана или аеробикот е што неговите вежби активираат голем број на мускули истовремено, со што добивате третман на целото тело, а не само на посебни делови.

Секако одлично би било ако имате доволно време и отидете да вежбате пилатес под надзор на професионален тренер, но доколку немате време, следното видео ќе ви покаже како со само 30 минути вежбање можете да добиете убаво и затегнато тело.

Затоа, утре наместете го алармот 30 минути порано и започнете со вежбање.

https://youtu.be/2GEjVdP2YGk

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...