Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Вежбајте со музика: Интензивен тренинг со „Into You“ од Аријана Гранде (видео)

Штом дојде лето и веќе го имате телото кое го посакувавте за оваа година, не значи дека треба да се откажете од интензивните вежбања.

vezhbajte-so-muzika-visoko-intenziven-trening-so-into-you-od-arijana-grande-001.jpg

Напротив, треба да продолжите да работите напорно, бидејќи тоа ќе ве доведе до уште подобри резултати и ако ништо друго, ќе ви помогне да останете здрави.

Плус, научно е докажано дека високо интензивните тренинзи се поисплатливи отколку долгите, но бавни вежби.

Токму затоа, еден од најинтересните Јутуб ѕвезди „The Fitness Marshall“ ќе ви помогне да ја одржите летната шема за вежбање со помош на „Into You” од Аријана Гранде.

Погледнете го видеото:

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...