Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Рутина за вежбање за совршени стомачни како на Џиџи Хадид

На страна нејзиното неодоливо лице и прекрасна руса коса, Џиџи Хадид е добро позната и по нејзините неверојатно добро изградени стомачни. Сигурно барем еднаш сте посакале да имате стомак како неа.

 

 

rutina-za-vezbanje-za-sovrsheni-stomacni-kako-na-dzidzi-hadid-01.jpg

Ако се прашувате како доаѓа до нејзините совршени стомачни, вашата љубопитност конечно може да заврши. Нејзиниот тренер Роб Пиела открива која е нејзината рутина за совршени стомачни.

Имајте на ум, потребно е напорно да работите.

„Сè е во тоа напорно да работите и да се трудите да дојдете до целата. Џиџи практикува кардио вежби преку боксување и интензивни вежби кои се прават на земја. Не ги пропуштајте деновите кога треба да вежбате и не заборавајте да вежбате и во зима“ – вели нејзиниот тренер.

Како изгледа рутината за совршени стомачни на Џиџи Хадид?

1. 10 минути боксување за загревање

2. Три сета од 40 стомачни

 

rutina-za-vezbanje-za-sovrsheni-stomacni-kako-na-dzidzi-hadid-2.jpg

3. Уште 10 минути боксување за да ви се подигне срцебиењето

4. 3 сета од 4 стомачни како возење велосипед

rutina-za-vezbanje-za-sovrsheni-stomacni-kako-na-dzidzi-hadid-3.jpg

5. Уште 10 минути боксинг

6. Направете планк од 60 секунди

rutina-za-vezbanje-za-sovrsheni-stomacni-kako-na-dzidzi-hadid-4.jpg

7. 4 сета од по 25 подигнувања на нозете.

rutina-za-vezbanje-za-sovrsheni-stomacni-kako-na-dzidzi-hadid-5.jpg

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...