Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Подигнете го задникот со еден трик, без комплицирани вежби (видео)

Кога немате време за добро да се испотите во теретана и да направите чучнувања кои ќе ви го обликуваат задникот до совршенство, сепак има трик со кој може да се послужите.

podignete-go-zadnikot-so-eden-trik-bez-komplicirani-vezbi-001.jpg

.

Ви треба само еден пар стари хулахопки од кои треба да направите растеглива трака.

Британи Перил Јоб Инстаграм фитнес ѕвезда која го воодушеви светот со овој трик.

Изгледајте го видеото и заменете го денешниот тренинг со нешто вакво:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...