Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Најтешките, но и најефикасни вежби за инстантно обликувани стомачни (видео)

За да имате стегнат стомак потребно е да исполните два услови: да ги зајакнете стомачни мускули и да ги отстраните масните наслаги.

najteskite-no-i-najefikasni-vezbi-za-instantno-oblikuvani-stomacni-01.jpg

Не постојат вежби кои преку ноќ ќе ви го дадат посакуваниот резултат, но овој тренинг од речиси 15 минути е најбрзиот можен начин.

Сосема очекувано, колку што вежбите брзо ќе резултираат со ефекти, толку се потешки.

Важно е да почнете умерено, а кога ќе бидете подготвени да го зголемите времетраењето на вежбите, тогаш направете го тоа, не се форсирајте.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...