Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Храна заради која вежбањето ќе биде поефикасно

Не смеете да тренирате и вежбате на празен желудник, но исто така, морате и да внимавате каков тип на храна ќе внесете во организмот пред и после вежбањето.

hrana-zaradi-koja-vezbanjeto-kje-bide-poefikasno-01.jpg

За да биде поуспешен тренингот, морате да внимавате…

Ако вежбате рано наутро, најдобро е да јадете во рокот од 30 минути по будењето за веднаш да го забрзате метаболизмот.

Комбинацијата од овесна каша со банана е одличен избор, бидејќи ќе му даде на телото доволно енергија, а ќе можете да вежбате без мачнини и проблеми.

hrana-zaradi-koja-vezbanjeto-kje-bide-poefikasno-1.jpg

Ако преферирате да вежбате попладне, јадете нешто полесно како јаболко или некој млечен оброк.

Откако ќе завршите со вежбање, најдобро е да го нахраните организмот, 30-на минути по завршувањето на вежбите, за да согорувате повеќе.

Белото месо, бадемите и протеинските шејкови се секогаш добра опција.

Не заборавајте да пиете вода додека вежбате.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Advertisement