Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Една вежба за стегнат задник – Јога поза која го уништува целулитот

Целулитот е еден вид на маст која се наоѓа веднаш под кожата и е неверојатно тешка за отстранување кога еднаш ќе се појави. Сепак, постои една вежба која ќе ви биде најдобар сојузник во борбата против целулитот.

Секојдневно практикувајте ја следнава јога поза, дури и да немате искуство со овој спорт.

1. Направете благ расчекор. Ставете ги рацете на колковите, а десната нога свиткајте ја кај коленицата и подигнете ја наназад. Со лесни движења, туркајте ја петата кон плафонот 20 пати.

2. Кога ќе завршите со подигнувањето, со десната рака фатете се за десниот зглоб на ногата. Повлечете ја ногата нагоре, а во исто време добро исправете го горниот дел од телото и кренете ја левата рака во вис. Во оваа положба останете 20 секунди и правилно дишете.

3. Вратете со во првобитната положба и повторете ја вежбата со другата нога.

edna-vezba-za-stegnat-zadnik-joga-poza-koja-go-unistuva-celulitot-20.jpg

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...