Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Домашен третман за згуснување на веѓите

Убавите и густи веѓи се украс на сечие женско лице. Но, не сите се наградени со густи веѓи или пак истите со тек на време стануваат поретки од неквалитетната шминка и нега.

domasen-tretman-za-zgusnuvanje-na-vegite-01.jpg

За да ја обновите регенерацијата на влакната доволен ви е еден домашен третман. Без скапи состојки и болни процедури.

Потребно ви е:

  • Маслиново масло
  • Парче лимон

Подготовка:

Ставете го парчето лимон во шолја и додадете 4-5 супени лажици маслиново масло. Покријте со чинија и оставете да отостои 5 дена.

Со добиената течност, секоја вечер премачкувајте ги веѓите.

Најдобро е да не го миете средството и да го оставите да делува во текот на ноќта. Постапката повторувајте ја 3-4 недели.

Првите резултати ќе ги забележите по само 10-тина дена.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...