• Сподели на:

Додека сте на одмор: Вежби за ефикасен тренинг во вода (видео)

___

Вишокот килограми се голем проблем за многу луѓе – особено во летниот период. Тие ни ја намалуваат самодовербата, а понекогаш и желбата да одиме на плажа. Но, тоа може да се промени.

dodeka-ste-na-odmor-vezbi-za-efikasen-trening-vo-voda-001.jpg

Летото е веќе во полн ек, а доколку не сте задоволни од вашето „летно тело“ и имате малку вишок во пределот на стомакот, задникот или бутовите, ова е совршеното време да тргнете во акција.

Секако дека најдобар начин за тоа е да го направите во вода. Спојте го разладувањето и затегнувањето на телото на здрав начин за кратко време.

Ова се најдобрите вежби кои можете да ги направите во вода:


Оставете коментар

___