Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

15-минутни вежби со кои го затегате задникот како да сте вежбале 1 час (видео)

Кој вели дека ви требаат часови и часови за да формирате совршен задник пред да дојде летото?

14019661537c937-original-1.jpg

Ви требаат само подобри вежби од обичните чучнувања и работата може да ја завршите за 15 минути дневно.

Во видео тренингот детално е прикажан текот на вежбите и паузите.

Ако ви е претежок за првпат, направете колку можете додека не ја стекнете потребната кондиција.

Важно е само да ги почитувате правилата:

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...