Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 800гр свинско филе 240гр фета сирење 80гр суви сливи 80гр суви смокви 8гр сол 8гр толчен бибер За сос: 200мл црвено вино...

____совети и како да

Секогаш сме зборувале дека една вистинска жена посветува големо внимание на својот надворешен изглед. И не мислиме со тоа на скапа облека, козметика, процедури...

Совети за Секс и Врска

Времињата не се она што некогаш беа. Жените и мажите не се истите повеќе. Денес послушната домаќинка со готварска престилка веќе ја нема. Денес...

____совети и како да

Прочуениот кариран дезен врз бежова основа е вистинска класика во жанрот. Видеото ќе ви покаже како се прават Burberry нокти, а за целта ќе ви...

Cotton Club

Со задоволство ви ја претставуваме пролетно – летната колекција чевли за оваа година, дело на еден од најуспешните дизајнери во моментов,  Gaetano Perrone. Очигледно,...

КУЈНА

Потребни состојки: 200гр ориз 800мл млеко 500мл слатка павлака 2 лажици рум 300гр замрзнати кајсии 100гр суво грозје 150гр шеќер цимет Начин на подготовка:...

КУЈНА

Потребни состојки: 3 лажици путер лук лажица ѓумбир 16 пилешки крилца 3 лажици мед четвртина чаша ворчестер сос 3 лажици соја сос 3 лажици...

Advertisement
Advertisement
Advertisement