Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Uncategorized

Нова LOUIS VUITTON SPIRIT OF кампања за патување

Прв пат е претставена како амбасадор на брендот Louis Vuitton во јануари оваа година, Lea Sejdu е сега ѕвезда на нивната нова кампања…

Овој пат , француската глумица се најде на листата на протагонисти во кампањата на Louis Vuitton, ‘Spirit of Travel’. Францускиот луксузен бренд работеше на својата кампања на ранчот Cuadra San Cristobal , кој се наоѓа во Мексико. Го изгради архитектот Luis Baragan, а содржи а содржи живи розови и виолетови нијанси. Кампањата ја фотографираше Patrik Demaršelie, а стилист била Mari-Ameli Sove. Leu можеме да ја видиме како позира за City Streamer и  Capucines торби во различни бои.

Во март,  Lea присуствуваше на ревијата на Louis Vuitton есен/зима 2016 на Paris Fashion Week. Француската глумица носеше фустан од колекцијата Louis Vuitton pre-fall 2016 со разни детали во бои и разни кроеви. Не е изненадувачки фактот што ја започна соработката со брендот Louis Vuitton.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај