Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Uncategorized

Како моливчето за очи да не ви се растече во текот на целиот ден? (видео)

Дали моливечето за очи во првите неколку часа изгледа подеднакво убаво како во моментот кога сте го ставиле, а веќе во следните почнува да се размачкува кон веѓите и образите?

kako-molivceto-za-oci-da-ne-vi-se-rastece-vo-tekot-na-celiot-den-1.jpg

Верувајте ова им се случува речиси на сите. Дури и скапите моливчиња за очи за кои нивните производители тврдат дека воопшто нема никаква можност за нивно „разлевање“, штом ги купите ќе сфатите, па и дека не биле баш во право.

Тајната за тоа како моливчето да остане онаму каде сте го ставиле, а не низ целото лице, се крие во начинот на неговото нанесување.

Следното видео ќе ви покаже како да го направите тоа и да ѝ кажете збогум на размачканата шминка.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...