Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Uncategorized

Чоколадите Godiva оваа година го прославуваат својот 90 роденден

Оваа година е мошне значајна за компанијата која ги произведува овие луксузни чоколади- Godiva…

Приказната за започнување со производство на овие чоколади започна во 1926 година, кога креативниет белгиец,  Pjer Draps ги креираше своит епрви пралини. Оваа година Godiva прослави 90 години од своето постоење, лансирањето на новата колекција на ограничени парчиња, која ја прославува традицијат аи историјата на брендот, но и неговата иднина. Колекцијата е слатко носталгична, но исто така ии иновативна. Таа содржи 8 од најпознатите чоколади Godiva, вклучуајчи и сосем ново издание  Egerie Noir, современа креација која содржи фил од чоколадо и малина, кој е фино избалансиран со ливчињата на роза. Секој од неговите креации има скапоцен вкус на историјата и има фасцинантна приказна.

Филот и обликот  Egerie Noir чоколадите, се највозбудливите нови креации на овој бренд. Деликатниот вкус одигра навистина возбудлива улога во нивната годишнина , како преминод деликатесна во чиста декаденција.

Инаку ова специјално издание ќе биде достапно во целиот свет, и содржи Noblesse чоколади од 1959 година ,како и  изданието Nippon од 1972 година. Noblesse се направени по традиционалниот италијански рецепт за пралине со лешник, кои се совршено поврзани со мазно и меко чоколадо. Земајќи инспирација од  Јапонија, Нипон изданието, во своето срце имаат црно и млечно чоколадо, со елементи на ориз.

Белгискито уметник- Oli-B, кој е познат по својата смела и храбра работа, беше ангажиран да го редизајнир апознатото златно пакување по кое овој бренд беше познат. Овој млад белгијанец, создаде талон на живописни бои, кои вклучуваат огномет енергија. Инаку дел од оваа колекција ќе биде во ограничено издание на тартуфи, кое ќе биде претставено во септември.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...