Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

20 најдобри работи кога сте во раните дваесетти години – прв дел

Ти имаш свежа и млада кожа и може да направиш што сакаш.

1. Твоето лице е свежо. Имаше луда ноќ? Подоцна во животот, ќе поминеш 45 минути во бањата обидувајќи се да изгледаш малку помалку како Шарлиз Терон во филмот “Monster”.

2. Сеуште немаш мамурлак после пиење алкохол! Хахаха, само почекај да поминат неколку години

3. Ослободена си од сите притисоци и етикети што може си ги имала во средно училиште и почетокот на факултетот. Кога си излезена со колегите или со ново момче, тие не знаат дека си била “бубалица” во средно училиштe или дека некогаш си имала лоша фризура или дека твојот прекар бил “арматура” бидејќи си носела фиксна протеза.

4. Имаш изговор да го надградиш својот гардеробер со нова гардероба за на работа и за забава. Откако ќе започнеш со својата прва работа, имаш изговор за да одиш на шопинг.

5. Тематска забава. Вистината бомба: По 25та година никогаш нема да отидеш на некоја тематска забава како од филмот “Great Gatsby”.

6. Можете предвреме да почнете со рутините за разубавување за да се премиш за годините што доаѓаат. Крем за очи, маска за лице и слично!

7. Можете да излезеш во какаква сакаш гардеровба без да се прашуваш дали е соодветна за твојата возраст.

8. Сеуште може да бидеш покриена со здравственото осигурување на твоите родители.

9. Сеуште можете да бидеш дел од семејниот буџет. Колку чини да се испратиш SMS? Не знаеш, нели.

10. Да отидеш на музички фестивал е сеуште возбудливо и не е жив кошмар.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...