• Сподели на:

Викторија Бекам ни покажува како да се нашминкаме за 5 минути (видео)

___

Дизајнерката со лондонска адреса започна моден бренд кој одговара на потребите на секоја модерна дама – елеганција, но сепак, со доза на лежерност, па не е ни чудно што ги освои симпатиите на модната толпа.

viktorija-bekam-ni-pokazuva-kako-da-se-nashminkame-za-5-minuti-01.jpg

Викторија Бекам е свесна за важноста на шминката, но истовремено, знае дека понекогаш имаме многу краток период да се подготвиме, па во соработка со козметичкиот гигант Estee Lauder креираше мини колекција за шминкање составена од сенка за очи, кармин и хајлајтер.

Искуството кое го стекнала работејќи со некои од најголемите шминкери во модната индустрија, реши да го сподели со целиот свет во едно кратко видео во кое ни покажува како да направиме совршени smokey eyes.

Потребни ви се само две минути:


Оставете коментар

___