Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Според науката: Како изгледа совршената жена?

Да ве запознаеме со Кели Брукс – модел, актерка и сопственик на најсовршеното тело. Токму така, според едно истражување направено на Универзитетот во Тексас, оваа дама го има совршеното тело.

spored-naukata-kako-izgleda-sovrshenata-zena-01.jpg

Во истражувањето земени се предвид карактеристики како висина, тежина, должина на коса и облик на лицето, а се чини дека токму она тело заради кое многу девојки би рекле дека сакаат да намалат некој килограм, всушност е идеалот.

Научниците велат дека според сите тие карактеристики, Кели Брукс е комплетно природна и научно совршена.

Кели никогаш не направила пластична операција и изгледа неверојатно, но и покрај ова, таа тврди дека многу често била исмевана од модните агенции заради нејзината тежина.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...