Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Совети за мрсна кожа

Важни совети за масна кожа:

*Масната кожа е важно секој ден правилно да се чисти.

*За да ја одржите рамнотежата водете сметка да го регулирате лачењето на мастите за да ја осигурате кожата од непотребна рамнотежа, идеални се есенцијалните масла.

Масната кожа никако не поднесува:

*Заборавете на масните креми, на вашата кожа не и требаат липиди.

*Производите за лице не нанесувајте ги силна и долготрајна масажа бидејќи жлездите ќе лачат повеќе. Користете производи кои на вашата кожа брзо ќе се впиваат и брзо ќе се сушат.

Масната кожа сака:

*Лесни хидратантни креми без масла.

*Еднаш неделно да ставате маска и пилинг на лицето, за лица наменети со масна кожа.

*Еднаш месечно да си дозволите свој кожен третман за чистење и регенерација на кожата која ќе ја направат стручни лица во козметички салон.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...

Fine Living

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудниОралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство,...

Green Tea

Колку ќе бидат големи вашите гради зависи од повеќе фактори, како што се генетиката, тежината, возраста и бременоста, а промените во големината и обликот...

Cotton Club

„Ова е колекција за мажи, како и за жени“ – така ја објасни својата нова колекција. Во време кога дизајнерите и брендовите го преиспитуваат...