Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Сода бикарбона и топла вода против подочници

Рецептот кој ви го пренесуваме, ќе ги отстрани подочниците од вашето лице.

Направете раствор: Во чаша топла вода или чај од камилица додајте една лажичка сода бикарбона и измешајте. Потоа земете памук, натопете го во растворот и ставете под очите. Оставете да делува 10-15 минути.

Измијте се, нанесете хидратантна крема и гледајте ги резултатите.

Прочитај

Route 66

Essex, марка на автомобили кои биле произведувани од Essex Motor Company, од 1918 до 1922 година и Hudson Motor Company од Детроид, Мичиген, помеѓу...

Green Tea

Доколку некого можеме да го наречеме претставник на италијанскиот вкус и стил, тоа мора да биде Dolce & Gabbana и ексклузивниот продавач на вино...

Wall Street

Како што ќе кажат луѓето – не треба да се поправа тоа што е расипано… Сепак, станува збор за Omega брендот, кој всушност веќе...

Four Seasons

Кога некој би ве прашал кое е вашето омилено место на нашата планета, што би му одговориле? Поточно, дали би избрале само едно место?...