Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Најдобри марамчиња за осетлива кожа

Отстранување на шминката  без сушење на кожата …

Марамчињата за отстранување на шминка и чистењето на лицето станаа задолжителен дел од секојдневната рутина, бидејќи за кратко време кожата станува чиста и нежна. Доколку имате сува кожа тие може да предизвикаат црвенило како  и можат да ја дехидрираат кожата.

 

Но тоа не е единствениот проблем. Алкохолот е оној кој ја суши кожата и триењето ја  поттикнува појавата и развојот на брчките. Се разбира, после користењето на влажните марамчиња задолжително треба да го измиете лицето, но многу жени бидејќи се уморни или сметаат дека нивната кожа веќе е исчистена , не го прават тоа. Исто така, марамчињата не се замена за миење на раце, тие само го олеснуваат чистењето на кожата. Користете ги влажните марамчиња само кога  е тоа неопходно.

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...