• Сподели на:

Идеи за почетници: Чекор по чекор до пролетно нашминкани очи

___

Пролетното сонце конечно ни се насмевна, па вреди да го дочекате со бои и шаренило.

idei-za-pocetnici-cekor-po-cekor-do-proletno-sminkanje-001.jpg

Откако ќе ги внесете светлите бои во гардероберот, на ред е црното моливче да го замените со розови, портокалови, сини и виолетови сенки.

Веројатно си мислите дека само врвните шминкери може да си играат со овие бои на очните капаци, но благодарение на овие 15 фотки од утре и вие ќе може да пробате.

Не се плашете од резултатот, секогаш има памук и млеко за чистење. Но, што ако ви успее од прва? Никогаш не знаете.


Оставете коментар

___