• Сподели на:

4 нијанси на кармин кои треба да ги пробате ова лето

___

Следните 4 нијанси на кармин ќе ви помогнат да изгледате неодоливо ова лето:

СВЕТОЛ РУБИН

karmin1

На традиционалната црвена нијанса на кармин дајте и розев сјај со помош на нијанса на роза која е видлива само одблиску.

ЦРВЕНА -САНГРИЈА НИЈАНСА

karmin2

Иако темните нијанси на кармини не се препорачуваат за летната сезона, црвената- сангрија боја е едноставно неодолива и е еден од водечките трендови за оваа сезона.

ЕЛЕКТРИЧНА ФУЗИЈА

karmin3

Доволно блага и доволно добра да ја носите во сите пригоди оваа сезона.

КОРАЛНО ЦРВЕНА НИЈАНСА

karmin4

Оваа нијанса е мошне привлечна и можете да ја носите во било кој период во текот на денот.

 


Оставете коментар

___