Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

8 најпродавани производи за убавина за време на пандемија

Едно е сигурно: кремот за раце никогаш не бил побаран производ за нега. Низ целиот свет!

Иако оваа листа вклучува грижа за логички работи како креми и лосиони, има некои работи што и немаат некоја смисла .

1. CBD – таблети од канабис

Загрижените потрошувачи грабаат резерви на CBD. Продажбата на марката „Plant People“ скокна за 40 проценти во последниот месец, како и најпродаваната капсула „Be Calm“ апчиња за спиење.

2. Маникир

Салоните за убавина се затворени, така што производи за нега на нокти исчезнуваат од полиците на супермаркетите. Козметичките комплети, кои содржат алати за маникир, се продаваат 8 пати повеќе во последните неколку недели. Линијата Essie Expressie на лакови за брзо сушење, особено дизајнирани за домашна употреба, ги надминува очекувањата за продажба.

3. Сексуално здравје

Вибраторот на Maude беше продаван преку интернет и е достапен само за резервации, откако продажбата скокна за 200 проценти во март. Продажбата на лубриканти, кондоми, соли за бања и свеќи исто така е драстично поголема.

4. Интимна нега

Бидејќи жените се занимаваат со производи како што се тампони, брендовите за интимна нега исто така ја зголемија нивната продажба. Двојно се зголеми цените на „Таргет“ и трипати се зголеми на „Амазон“.

5. Алатки и производи за нега на кожата

Марката Тата Харпер е во пораст на продажбата преку интернет, особено на пакетите и алатките за третман дома.

Продажбата на маски на Авене се зголеми за 1.400 проценти во однос на минатата година.

6. Сè за рацете

Кремите за раце, сапуните за раце и несомнено сувите средства за чистење се најголема побарувачка.

Megababe Squeaky Clean Dry Wash беше распродадена на интернет, а кога марката обезбеди 10.000 нови производи и ги ограничи на 2 на клиент, и тие се распродадоа за два часа. Продажбата на марката Авена се зголеми за 300 проценти од минатата година. L’Occitane го продава својот крем за раце Shea Butter за 50% повеќе пати, а продажбата на сапун за раце е трипати поголема.

7. Бои за коса

Повеќето жени кои се фарбаат во фризерски салон, наидоа на големи проблеми по нивното затворање. Спреј за фарбање на коренот на коса се распродаде вртоглаво, а домашните сетови за боење на косата се продаваат шест пати повеќе.

8. Додатоци на зајакнување на имунитетот

Потрошувачите продолжуваат да купуваат витамини и додатоци и покрај извештаите дека не помагаат во борбата против короната на вирусот. 8Greens, кој продава додатоци во исхраната направени од зелени состојки како спирулина или сини алги, вели дека продажбата е зголемена за 200 проценти. Shen Beauty го распродаде својот производ базиран на вирамин Ц.

Прочитај

Four Seasons

Од Патагонија до Тасманија, овие дванаесет оддалечени одморалишта се дизајнирани да одржуваат далечина и да извлечат максимум од самотија и приватност… Долго пред зборовите...

Wall Street

Секој маж сака да мириса убаво, а секоја жена сака намирисан маж. Затоа е многу важно да изберете парфем што ќе ве направи среќни....

Fine Living

Можете ли да си го замислите животот, во кој излегувате во дворот пред вашата куќа и се качувате во вашата луксузна јахта, со која...

Fool Moon

Лего додаде уште една неверојатна серија на својата Technic линија – истата со помош на Bugatti Chiron претставена во 2018 година, на која постојано...