Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Среќната жена е верна

Група истражувачи дојде до заклучок дека жените кои се задоволни во врската не ни размислуваат да го изневерат партнерот, бидејќи во секое друго момче ги гледаат само неговите негативни особини.

Тие го направиле експериментот врз база на девојки кои оценувале атрактивни момци на фотографии. Мажите биле прикажани во разни активности и секој од нив бил различен. Се претпоставило дека жените кои се во среќни врски, ги запаметиле само лошите страни на сите момци, без оглед на тоа колку биле привлечни.

За разлика од нив, оние кои не биле задоволни во љубовта, се фокусирале на позитивните карактеристики и  индиректно признале дека сегашните партнери би ги замениле со нив.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Advertisement