Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Како да се однесувате во врска со постаро момче?

Ние понекогаш сакаме постари момци, а зошто е тоа така ? Бидејќи тие се позрели од мажите од нашата генерација. Проблемот е што додека нам ни се допаѓаат постарите момчиња поради нивната зрелост, можеби ние ќе ги вознемириме поради нашиот недостиг на зрелост.

Еве неколку општи правила што треба да ги знаеме ако не сакаме да го излудиме нашето постаро момче:

Не му се јавувајте повеќе од еднаш во денот. Ако му се јавувате по неколку пати, тој ќе ви каже дека е зафатен. Едноставно кажете му да ве побара подоцна.

Бидете внимателни со неговото време – не му го одземајте. Тој покрај обврските на работа сигурно има и семејство, пријатели и другари со кој сака да разговара.

Зезањето оставете го за подоцна. Не играјте си со него. Ако пробате тоа да го направите тој ќе ве смета за “играчка“ и врската нема да оди никаде.

Не му кажувајте дека го сакате прерано. Тоа може да го исплаши. Ако тој прв ви каже дека ве сака, во ред, кажете му и вие. Но немојте премногу рано. Ќе знаете кога е вистинското време за тоа.

Излегувања со другарите. Оставете го ако се договорил да излегува со другарите и не ве повикал вас. Тоа не значи дека ќе одат во лов на девојки. Едноставно и тие сакаат да се забавуваат на свој начин. Бидете трпеливи, следната вечер ќе излезе со вас.

Бидете искрени со него. Ако некогаш ве фати дека лажете прифатете го тоа одговорно и извинете се. Ова ќе покаже колку сте зрели за вашите години.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...