Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Каде згасна почетната страст во Вашата врска?

Порано само живеевте за ноќта кога со партнерот не ги штедевте времето и волјата за да уживате во страста. Во моментот кога останувавте сами како се друго на светот да запираше, само вашата ненаситност растеше.

Денес ни трага од почетната страс, ни глас од некогашните длабоки воздишки на задоволство.

Дали постои начин некако да ја подобрите ситуацијата во вашата врска?

Дајте си простор

Колку и да ви звучи неверојатно, но физичкото оддалечување со партнерот може да биде навистина продуктивно за вашата врска на која и се заканува монотоното отсуство на страст и возбуда.

Доколку се одлучите викендот да го поминете сами тоа не значи дека бегате од проблемите во врската или сакате да побарате утеха кај некој друг/а. Напротив, тоа би била идеална можност да си дозволите простор за освежување на чувствата.

Времето кое ќе го поминете одвоено ќе донесе нова искра во ноќта кога пак ќе се сретнете. Ќе имате нови искуства за прераскажувања и страст за поскоро да го надополните времето кое сте го пропуштиле.

Повторете ја почетната игра

Најдобар начин да ги откриете неговите поинакви особини, желби и навики, е да ја почнете играта на запознавање од почеток. Отидете на ручек во кинески ресторан, посете некое планинско место каде ќе скијате, заедно отидете на масажа…Почнете да се однесувате како да сте на почетокот на врската.

Како некогаш бидете наивно срамежлива девојка и почнете да ги истражувате неговите ерогени зони за да, до крајот на ноќта, се претворите во страсна лавица која не го пушта лесно својот плен.

Само ваша љубовна навика

Пред да преминете на акцијата во вашата спална соба, предложете му на партнерот да се напиете топол напиток во дневната и да ги споделите сите доживувања од денот без разлика дали сте го поминале заедно или разделени или смислете некој друг ритуал кој ќе ја потикне вашата страст. Можеби добра идеја е да се договорите неколку пати во неделата наизменично да се изненадувате со готвено јадење или целовечерна организација за добар филм.

Кога оваа само ваша љубовна навика ќе ве зближи, почетната страст веќе ќе пристигне на прагот од вашата спалнa.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...