Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Дали е тоа врска или само авантура?

Модерните девојки знаат колку е тешко да најдат добро момче кое навистина ќе сака да биде со нив. Еве неколку совети како да разликувате сериозно момче од оние кои сакаат само малку забава со вас
Доколку не сакате “уште еден кретен“ да ви го скрши срцето, важно е да знаете на што сте, односно дали личноста со која сте почнале врска, со вас планира нешто сериозно или е заинтересиран само за забава.
Паметните девојки знаат да читаат знаци и знаат кога треба да се повлечат од врската со “погрешниот господин“. Еве како да дознаете дали тој смета дека сте во сериозна врска или пак сте само негова минлива авантура.
ЗАБАВА
Врска: Дури и да му предложите да правите нешто ново, што не е во негов стил (лизгање, шопинг, танцување) ќе прифати, бидејќи знае дека тоа ќе ве направи посреќна и позадоволна.
Авантура: Ќе пронајде било каков изговор, само да ја избегне секоја ваша иницијатива.
КОМУНИКАЦИЈА
Врска: Тој лајкува скоро се што постирате на FB, праќа пораки, ви се јавува, ве прати на Instagram.
Авантура: Никогаш нема да ве додаде на фејсбук, понекогаш ќе ви прати SMS, но скоро никогаш не ве бара на тел.
ПОЧИТУВАЊЕ
Врска: Се гледате често, кај вас или кај него или пак, некаде надвор. Не ве крие од светот. Притоа, алкохолот многу ретко или воопшто не е составен дел од вашите состаноци.
Авантура: Сабота, два часот по полноќ, добивате негова порака со содржина “Што има ново?“…и се подразбира дека секое ваше заедничко дружење ќе биде пропратено со многу алкохол.
РОМАНТИКА
Врска: Кога сте заедно, се држите за рака, се мазите и гушкате. Бакнежите и водењето љубов се само составен дел од целата приказна.
Авантура: Вашите состаноци се сведени на страствени бакнежи кои неизбежно водат кон секс. Пред, и потоа, ништо.

ТРУД

Врска: Тој ги знае сите имиња на вашите најблиски, најдобри другарки, домашни миленици. Знае какво кафе пиете, кој ви е омилен филм, ресторан…
Авантура: Тој го знае само вашиот омилен пијалок и ништо повеќе.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Додека постојаното проверување на вашиот мобилен телефон може да предизвика вознемиреност, може да се појави страв од губење или заборавање на вашиот телефон. Стравот...

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...