• Сподели на:

10 необични совети за одличен секс

___

Изминатава година научниците се потрудија да дојдат до резултати кои ќе го подобрат сексуалниот живот на луѓето.

 

Ова се најинтересните совети кои може да ги примените:

1. Холандските научници заклучија дека носењето чорапи за време на секс ги зголемува шансите за оргазам.

2. Потењето за време на сексот не е ништо негативно, напротив, потта содржи состојки и мириси кои ја будат желбата.

3. Неколку студии докажаа дека изложувањето на сонце кај мажите ги подига нивото на тестостерон и ја зајакнува сексуалната желба. За тоа е виновен витаминот Д кој го впиваат преку сончевите зраци.

4. Кегеловите вежби ги зајакнуваат карличните мускули со што го зајакнуваат интензитетот на оргазмот и ерекцијата кај мажите. Исто така го спречуваат слабеењето на мускулите кај жените по породувањето.

5. Едно истражување покажало дека мажите со поголем стомак се поиздржливи во сексот од слабите мажи, за околу 5 минути во просек.

6. Истражувањата спроведени на повеќе универзитети покажале дека повеќето мажи ги привлекуваат жени облечени во црвена боја.

7. Оргазмот ја лечи главоболката, па дури и најјаката мингрена.

8. Пред да му пружите орално задоволство, земете ментол бомбона. Уживањето ќе биде многу поголемо.

9. Жените покажуваат негативни реакции кон мажите кои користат сличен парфем како нивниот татко, брат или друг член од семејството. Тоа е природен механизам кој не брани од инцест.

10. Бакнувањето ја зголемува блискоста помеѓу партнерите, го отстранува стресот и го намалува холестеролот.


Оставете коментар

___