Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Анџелина Џоли повторно во фустанот што го носи скоро цела година!

03/14/2020 Angelina Jolie is spotted out shopping with her daughter Vivienne in Los Angeles. The 44 year old American actress was dressed casually in in long trench coach over a flowing white dress., Image: 506449772, License: Rights-managed, Restrictions: NO usage without agreed price and terms. Please contact [email protected], Model Release: no, Credit line: TheImageDirect.com / The Image Direct / Profimedia

Последниве неколку години, нејзиниот стајлинг е комплетно минималистички, барем кога станува збор за секојдневните настапи. За нас не е тешко да забележиме дали се појавува нешто ново или дали едно од парчињата се појавува неколку пати.

Имајќи предвид дека нејзините дневни обврски главно се однесуваат на грижата за децата, познатата актерка го комбинира својот стил во однос на обврските секако,  а тие подразбираат удобна и што поедноставна гардероба.

Сепак, актерката е сè уште едноставна како и нејзината облека – таа изгледа прилично кул и се обидува да го направи својот стил да изгледа како дама, дури и кога оди по купување на намирници со своите деца.

Убавата Анџелина неодамна е видена паркинг пред еден од големите супермаркети, а за оваа секојдневна пригода избрала стајлинг,  еден од нејзините омилени фустани што ги поседува – летен бел фустан со вез.

Предноста на овој модел е што, иако е летен, тој може да биде одлично да се искомбинира и во есен и пролет – исто како што тоа го стори и познатата актерка: во комбинација со беж палто, кожни балетанки, и големи очила за сонце од 70-тите години.

Прочитај

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...

Cotton Club

Копенхаген, главниот град на Данска, е домаќин на Модната недела пролет / лето 2021 година, што беше можност Данците да ги покажат своите најдобри...