Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Машка работа

Ода Сарторијална уметност

Ви го претставуваме уникатниот часовник кој оддава почит на уметнички кроеви…

Vacheron Constanint Metiers d’Art Elegance Sartoriale внимателно внимателно чекори кон линијта која јадели техничката експертиза и стилот. Нивниот нов часовник е инспириран од фините елементи на машката облека, кој е обвиткан со материјали и богати елегантни нијанси. Бројчаникот на овој часовник нам ни претставува автоматска референца на уметнички кроеви со помош на имитација на вистински материјали.

Тој е обвиткан со прозирен Grand Feu емаил, претставувајќи ни нам нијанси на бои на машки одела богати со елегантни нијанси. Бројчаникот содржи саат и минута, а обложен е со mother-of-pearl детали. Часовниците од оваа серија користат механизам Caliber 1400 , кои рачно се навива. Се состои од 98 компоненти и има резервна енергија од 40 часа.

Линијата Metiers d’Art Elegance Sartoriale се сосоти од 5 различни стилови, а секој од нив има уникиатен дизајн. Секој од нив претставува рефлексија на уметнички кроеви и часовничари во исто време.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...