Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Зошто секоја жена треба да има барем едно црвено здолниште во гардероберот?

Сите знаеме дека белата кошула, црното здолниште, црниот фустан, џинсот и салонките се задолжителни парчиња облека во секој женски гардеробер, но оваа пролет на листата додадете уште едно нешто – црвено здолниште.

Без оглед на должината, мини, до коленици, со половина лист или долга и без разлика на обликот, плисирана, припиена за телото или со А-крој, таа има моќ целосно да ви го промени изгледот на секоја кошула, блуза, наметка…

Еве како да го комбинирате:

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...