Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Враќање на белите чевли во мода

Prada, Louis Vuitton, Miu Miu и Etro се одговорни за овој тренд.

Не верувавме дека овој тренд ќе заживее повтроно, додека не ги видовме модните недели во познатите модни метрополи. Prada, Louis Vuitton, Miu Miu и Etro се одговорни за враќање на белите кожни чевли повторно во мода, кои беа отсутни од модата скоро една деценија.

Кон нив се придружија модната куќа Stella McCartney и  Gianvito Rossi , а после огромниот успех на улиците, сега овие модели можете да ги најдете и во Вашите омилени high street продавници за чевли.

Од моделите кои се инспирирани од 60-тите години, до оние модели кои соодветствуваат со спортски луксуз, белите чевли се нешто што морате да го имате при освежување на Вашата  облека за оваа сезона.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...