• Сподели на:

Видео: Научете да врзете 4 видови на марами на 16 начини!

___

Погледнете го видеото кое ќе ви помогне секојдневниот стајлинг да го збогатите со еднобојна или шарена марама и тоа на повеќе начини.

Еден од најинтересните модни додатоци кои во истиот момент можат да го збогатат вашиот стајлинг се секако марамите.

Ова интересно парче ткаенина можете да го носите на повеќе начини.

Доколку сакате да во вашата облека да додадете еднобојна или пак шарена марама погледнете го видеото со помош на кое можете да го совладате врзувањето на четири видови марами на дури шеснаесет начини.

How To Tie a Scarf: 4 Scarves 16 Ways


Оставете коментар

___