Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Везени фармерки – Нов тексас тренд

Се мислите како да го подновите вашиот стил? Зошто да не започнете со пар везени фармерки?
На почетокот ваквите модели везени фармерки беа микро-тренд, односно не беа целосно прифатени од модната индустрија. Но, со текот на годините и промените кои се случуваат во модниот свет тие станаа нераскинлив дел од линиите на сите познати компании вклучувајќи ги и Гучи.
Знаеме дека можеби е сé уште рано за долги фармерки со оглед на тоа што температурите се високи, но разгледајте ја галеријата и почнете да размислувате за вашиот есенски плакар затоа што есента ни е зад пети.

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

Statija gallery photo

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Фотографката Никол Луиз Перкинс од Велика Британија, која моментално работи во средно училиште за деца со посебни потреби, го осмисли проектот Даун Дизни, во...

Cotton Club

Некои се сигурни дека маските кои донекаде штитат од коронавирус се модна изјава, на другите не им е грижа, па затоа ги ставаат најчестите...

Fool Moon

Лавот сака да биде во центарот на вниманието, Овенот сака личен обожавател, а Стрелецот сака авантура и некој што може да го следи неговото...

Fool Moon

Лилјанот е цвет што претставува доблест и чистота во христијанството и со тоа се поврзува со Пресвета Богородица, за што сведочат и делата на...