• Сподели на:

Ултмативен водич: кои чевли се тренд за оваа пролет

___

Оваа пролет носи нови, свежи и возбудливи трендови кај обувките. Стиловите за новата сезона се одразуваат на мечтаење , сексапил, храброст, без оглед дали се однесува на дневна или вечерна комбинација.

Веројатно Би се израдувале бидејќи оваа сезона се во тренд чевли со дебела пета, а тука се и новите модели на сандали и патики.

Ние Ви претставуваме водич поделен во 8 категории од каде Би дознале какви обувки треба задолжително да поседувате оваа пролет.

БОЈА

Не дозволувајте Вашите пролетни чевли да останат незабележани. Огромна е предноста доколку се одлучите за чевли во боите на виножитото, ти е би одговарале на секоја комбинација. Изберете еден ваков модел и сигурно нема да останете не забележани.

Aquazzura-Rainbow-Striped-Suede-Sandal-695

Chloé-Multicolor-Knotted-Ankle-Wrap-Sandal-795

Da-Viccino-Dayna-7-SC-Rainbow-Pump-41

Dune-London-Monet-Ankle-Strap-Sandal-129

Elina-Linardaki-Penny-Lane-Pompom-Gladiator-Sandal-225

Fendi-Rainbow-Studded-Colorblock-Gladiator-Sandal-800

Gianvito-Rossi-x-Mary-Katrantzou-Rainbow-Strappy-Suede-Caged-Sandals

MALONE-SOULIERS-Savannah-Lace-Up-Striped-Satin-Sandals-776

Manolo-Blahnik-Rainbow-Fabric-BB-Pumps-695

Pierre-Hardy-Scoubi-Suede-amp-Leather-Flat-Sandals-995

Rainbow-Hues

ШПИЦАСТ ВРВ

Шпиц чевлите се повторно во тренд, сеедно дали се работи за ниски или чевли на високи потпетици. Спој од сребрена боја, чипка и кожа – едноставно ќе се вклопи секоја Ваша комбинација.

Asos-Motion-Pointed-Flat-Shoes-38

Calvin-Klein-Brigitte-Pointed-Toe-Pumps-79

Dolce-Vita-Perforated-Suede-Ankle-Boots-148

HampM-Patent-Belted-Ballet-Flats-30

Jeffrey-Campbell-Maceo-Pointy-Toe-Bootie-260

Jimmy-Choo-Gala-White-Black-Pointy-Toe-Flats-Bow-625

Maison-Margiela-Colour-Block-Booties-1085

Nicholas-Kirkwood-Quantum-Alona-Microsole-Loafer-520

Nine-West-Reginy-Pointed-Toe-Mule-89

Pointed-Toe

ОКСФОРД ЧЕВЛИ

Овие чевли се комбинираат лесно,  удобноста и елеганцијата се соединети. Личноста која Би ги носела ваквите чевли има стил кој е елегантен и софистициран. Одлични материјали и изработка.

Oxfords

Proenza-Schouler-Grommet-Embellished-Suede-Oxfords-695

Stuart-Weitzman-Zealous-Oxfords-445

Zara-Flat-Platform-Lace-Up-Shoes-50

Balenciaga-Ankle-Strap-Oxford-Shoes-795

Opening-Ceremony-Wynn-Oxford-300

Lucky-Brand-Tikko-Perforated-Oxford-89

Givenchy-Lace-Oxford-Shoes-1495

Cole-Haan-Rose-Gold-Oxford-280

Calvin-Klein-Pamelle-Pointy-Toe-Oxford-109

ПРОЛЕТНИ БЕЛИ ЧЕВЛИ

Оваа пролет ризикувајте и дадете им можност на белите чевли. За оваа сезона пролет 2016 , белата е одлична за да го освежи Вашиот изглед. Без оглед за тоа за каков модел сте се одлучиле, белата боја им дава посебен изглед .

Bright-White

Givenchy-Laura-Boots-1457

High-Glove-White-Mid-Heel-Pump-540

Jeffrey-Campbell-Clima-Rain-Bootie-55

Matisse-Agent-Cutout-Bootie-125

Michael-Kors-Pauline-Buckle-Leather-Pumps-195

Sol-Sana-Cady-Slide-Sandal-120

ЧЕВЛИ СО ДЕБЕЛИ ПОТПЕТИЦИ

Жените ги обожаваат ваквите чевли и за нивна среќа тие по неколку години повторно се враќаат во мода. Во споредба со високите и тенки потпетици, ниските и дебли потпетици се далеку поудобни  и посигурни. Оваа пролет во мода се и антилоп и кожни модели на ваквиот модел.

Block-Heel

Valentino-Tango-Patent-Block-Heel-Ankle-Wrap-Pump-845

Topshop-Gramercy-Slingback-Shoes-120

Sole-Diva-Block-Heel-Court-Shoes-43

Sarah-Jessica-Parker-Katrina-Pointy-Toe-Block-Heel-Pump-350

Nicholas-Kirkwood-Suede-Block-Heel-Pumps-595

Gianvito-Rossi-Suede-Crisscross-Block-Heel-Sandal-895

Fabio-Rusconi-Leather-Buckle-Appliqué-Suede-Pumps-255

ПАТИКИ

Патиките денес станаа многу повеќе од опрема за вежбање и како дел од секојдневниот стил никогаш не биле популарни.

познатите брендови на патики, се почесто имаат нови модели кои се доста интересни со различни дезени за секоја сезона. Не пропуштајте ги новите модели од Вашите омилени патики за оваа сезона.

 

Sneakers

New-Balance-574-Suede-amp-Nylon-Canvas-Sneakers-119

HampM-Green-Patterned-Sneakers-35

Converse-Chuck-Taylor-All-Star-Chrome-Metallic-Leather-Sneakers

Balenciaga-Race-Runner-Leather-Sneakers-695

Ann-Demeulemeester-Suede-Cap-Toe-Sneakers-765

Adidas-Stan-Smith-Pony-Hair-Leopard-Sneakers-150

Vans-Sk8-Hi-Scotchgard-Slim-Sneaker-80

Zara-Leather-Sneaker-Removable-Fringe-90

 

ОТВОРЕНА ПЕТА

Овој стил на чели е исто така многу едноставен за комбинирање и за носење оваа пролет. Ако сакате да бидете во тренд и спремни сте на нешто ново, сигурно дека треба да се снабдите со ваков пар чевли за оваа сезона.

 

Mules-Slides

Giuseppe-Zanotti-Design-Double-Strap-Mules-703

Loeffler-Randall-Lorelei-Suede-Mules-Tassles-395

Malone-Souliers-Royal-Blue-Maureen-Pointed-Mules-725

Senso-Umbrai-Heel-175

Alberto-Fermani-Teodora-Slide-Sandal-375

Steve-Madden-Miilo-Clog-90

Esquivel-Double-Monk-Strap-Mules-580

Tibi-Jill-Slides-395

Via-Spiga-Lauryn-Mules-225

СЕКСИ ЧЕВЛИ СО ВРВКИ

Секси чевли со врвки и оваа сезона повторно се во мода. Сите девојки кои ги обожаваат овие модели на чевли знаат дека еден пар од истите никогаш не е доволен. Трендот ќе си покаже дека никогаш не се доволни едни вакви чевли, со висока и ниска пета се задолжителни!

Asos-Homegirl-Lace-Up-Wedge-Sandal-77

Lace-Ups

Jimmy-Choo-Vernie-Denim-Lace-Up-Sandal-750

Ivanka-Trump-Kiernan-Sandal-140

Loeffler-Randall-Dani-Gladiator-Sandal-475

Isabel-Marant-Leo-Leather-Lace-Up-Flats-510

Schutz-Mattie-Dress-Sandal-220

Salvatore-Ferragamo-Edgardo-Osorio-Claire-Spotted-Cork-Lace-Up

Rag-amp-Bone-Ilaria-Tall-Gladiator-Sandal-650

 


Оставете коментар

___