• Сподели на:

Турбаните се повторно ИН

___

Турбаните се вратија на модната сцена!

Турбанот е традиционлен дел од гардеробата кај некои источни земји. Аво мода го воведоа холивудските диви, од кога е и чест гостин на гламурозните вечерни приеми. Овој легендарен моден додаток, оваа сезона го доживеа својот голем comeback па се почесто го гледаме и на улиците.Ние избравме, некои од, според нас највпечатливите изгледи со турбани, кои можат да ви послужат како инспирација да го осмислите вашиот стајлинг кој го вклучува овој прекрасен моден додаток.


Оставете коментар

___