Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Тренд на сезоната: Бело на бело

Бело од глава до пети е ултимативен тренд од пролетниот дел на сезоната!

По мрачните темни тонови кои преовладуваа во зимската гардероба, облечете бело од глава до пети и бидете сигурни дека ќе бидете ултра модерни и приметени каде и да се појавите.

Погледнете ја нашата галерија и побарајте инспирација за вашата пролетна визија.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Фотографката Никол Луиз Перкинс од Велика Британија, која моментално работи во средно училиште за деца со посебни потреби, го осмисли проектот Даун Дизни, во...

Cotton Club

Некои се сигурни дека маските кои донекаде штитат од коронавирус се модна изјава, на другите не им е грижа, па затоа ги ставаат најчестите...

Fool Moon

Лавот сака да биде во центарот на вниманието, Овенот сака личен обожавател, а Стрелецот сака авантура и некој што може да го следи неговото...

Fool Moon

Лилјанот е цвет што претставува доблест и чистота во христијанството и со тоа се поврзува со Пресвета Богородица, за што сведочат и делата на...