• Сподели на:

Тренд: Бралет – Чипкана долна облека која не смее да ја криете

___

Бралет е трендот кој владее по Инстаграм, Пинтерест и сите модни блогови. Го носат само храбрите девојки кои не се плашат да се разголат со доза на елеганција, па ако се пронајдовте во описот – ќе го обожавате и вие.

trend-bralet-cipkana-dolna-obleka-koja-ne-smee-da-ja-kriete-001.jpg

Бралет всушност е тип на долна облека, претежно градници и корсети, кои се удобни и секси и не смее да ги покриете со маичка, кошула или фустан.

Добро се комбинираат со шорцеви, лесни наметки, кимона и лелеави здолништа за дневна варијанта, а во вечерните часови може да ги носите со здолништа со висок струк, елегантни широки панталони или фармерки со висок струк.

Фотки кои ќе ве охрабрат дека чипканата долна облека повеќе не се крие:


Оставете коментар

___