Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Stradivarius: каталог за ноември 2014-та

Познатиот бренд за облека и модни додатоци Stradivarius го објави новиот каталог за овој месец и ни претстави со што треба да ја дочекаме зимата.

Како и секогаш, така и овој ноември Stradivarius останува верен на својот препознатлив, шик и удобен стил.

Против зимата брендот “се бори” со опуштени силуети, слоевита комбинација на неизбежниот тексас, карирани кошули, дебели елеци, плетени џемпери, капи и шалови.

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...