Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Стилски модни предлози за лето 2014.

Секогаш го чекаме летото со огромна возбуда, бидејќи знаеме дека тоа ги враќа назад во игра долгите свилени фустани, алкохолните коктели на плажа и сламениот шешир….ммм, раскош. И бидејќи сме практични девојки, сакаме да сме сигурни дека сите набавки ќе ги направиме пред претстојната сезона. Затоа решивме да си повториме неколку од најпознатите стилски модни предлози за лето 2014.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

АКО некогаш сте се прашувале како изгледаат славните без шминка и фотошоп, вие сте на вистинското место. Но, она што е уште поинтересно е...

Fine Living

Една неодамнешна американска студија излезе со интересни резултати кои покажаа како да се држиме за рака со партнерите влијае на нас. Имено, кога сме...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...