Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Современите конфекциски броеви се бесмислени (видео)

Дали сте дел од оние жени кои секогаш се мачат со конфекцискиот број во различни продавници? Тоа не треба да ви биде причина за грижа…

sovremenite-konfekciski-broevi-se-besmisleni-01.jpg

Дали сте знаеле дека Мерилин Монро носела конфекциски број 42? Во `50-те години тоа се сметало за разумна величина за манекенките.

А, според тоа, не се сомневаме, дека денес Мерилин Монро би се дефинирала како плус сајз модел, а можеби и би добила совети за коригирање на исхраната.

Денес, идеалниот конфекциски број за дамите е 38.

Но, тоа не е крај на маките, бидејќи броевите се разликуваат од продавница до продавница и од бренд до бренд, па ако во некоја модна куќа успеете да се вовлечете во 38, во друга, може да имате потреба да облечете 42.

Дион Ли решила да испроба како ѝ стојат различни фармерки од различни брендови.

Нејзината величина е 34, но во секоја продавница морала да одбере различен конфекциски број

Затоа, ако следен пат не можете да се вовлечете во својот конфекциски број, не се грижете.

Не е до вас, до производителите е:

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...