• Сподели на:

Широки панталони за оваа пролет

___

Оваа сезона, во тренд покрај ѕвонарките кои ќе ве вратат во 70-тите години од минатиот век, според дизајнерите апсолутен хит ќе бидат и широките „palazzo“ модели, особено нивната скратена варијанта во форма на „панталони-здолништа“, како и skinny моделите. Покрај овие модели, во мода се и панталоните со морнарски принтови, потоа кратките широки панталони, но и кожените модели со „оби-ремен“ со кои можете да направите супер street-style комбинации.

 


Оставете коментар

___