Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Секси тренд: Висок шлиц

Сега е идеално време за разголување на нозете, бидејќи сите носат висок шлиц. Здолниште или фустан – неважно, важно е да ги нагласите нозете.

seksi-trend-visok-slic-01.jpg

Високиот шлиц отсекогаш бил знак за сексапил и женственост, а ова лето ги доживува своите 5 минути слава.

Се носи на сите модели на здолништа – долги, до колена, асиметрични, а истото важи и за фустаните – каков модел и да одберете, гледајте да има шлиц до бутот.

Похрабрите девојки дури се одлучуваат и за двоен шлиц кој ги открива двете нозе.

Предлози како да бидете сексапилни на секој чекор:

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...