Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Се враќаме во 60-тите: Модни додатоци кои ќе бидат тренд оваа сезона

Кој би рекол…

Одамна ги познаваме основните стилски и модни трикови  кои ги претвораат едноставните комбинации во посебни и забележителни. Модните детали играат голема улога  и ако планирате да инвестирате во некои оваа пролет, тогаш марамата е одличен избор.

Може да се носат на многу различни начини – од врзување околу вратот до украсување на која било торба, вметнување во парчињата облека како посебен детал, но оваа сезона ја враќа модата дури од шеесеттите години.

Популарните трендсетерки го вратија специфичниот начин за носење на овој моден додаток. Меѓу нив е и Кендал Џенер, која комплетираше една дневна комбинација со марама .

View this post on Instagram

i’m not a spy, you’re a spy

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Модните експерти тврдат дека овој моден додаток и дава на секоја комбинација одредена доза на елеганција, што не е во сомнеж.

Пробајте ја оваа пролет и бидете во тренд.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...