Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Романтика во Ресортот на ZUHAIR MURAD за 2017 година

Иако во светот на модата, многу попознати се Dior, Louis Vuitton и Gucci, понудата на модели на Зухаир Мурад е секогаш популарна.

Овој либански дизајнер можеби не е толку многу познат меѓу ,,обичните” луѓе кои не се доволно запознаени со модата и со деталите поврзани со модата, но тој сеуште собира поени кај секоја женска особа. Доволно е да видите само една од неговите креации и ќе останете без здив. Со уникатните детали кои го прославија овој моден креатор, тој ни нуди уникатна мода, изработена со рачни детали, неповторлива и гламурозна која одлично се вклопува во денешниот свет. Ако не сакате да изгледате како да сте фабрички произведени, Zuhair Murad го има вистинскиот предлог за Вас.

Ресорт 2017 е линија на истоимениот бренд која која го внесува гламурозниот дух во модели од 70-тите години. Инспириран од фотографот,Дејвид Хамилтон и сликарот Анри Русо, Зухаир Мурад создаде колекција, која содржи везени детали со кои тој е познат по своите исклучителни фустани, кои често можат да се видат на црвениот тепих, својата нова колекција носи гламур со спортски вибрации. Извезните фармерки, минијатурните маици и кратките јакни на овој дизајнер ја создаваат посекојдневна понудата на овој дизајнер кој веќе се здоби со многу позитивни коментари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...