Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пролетни јакнички кои веднаш ќе ги посакате

Јакните се едни од најпосакуваните парчиња облека за комбинирање за пролетните денови – во тренд се оние кратките во бајкерски стил, но понудата далеку поширока од тоа.

 

Бајкерските јакни и оваа пролет ќе владеат на градските улици, во тоа нема никаков сомнеж. И тоа не само кожни туку и они од најфини материјали.

Бомбер јакничките исто така се хит, оние кои даваат заоблен изглед, стеснети во половината. Често пати се ромбоидно штепувани, нешто како чантите на Шанел.

Каубојскиот стил е дозволен и тоа во боја на влакно од камила и со реси, а мирисот на Далечниот Исток во сатен и цветни мотиви.
Некои се сеќаваат како тоа изгледаше во осумдесетите, а сите имавме прилика да видиме во музичките спотови – се носеле широки избелени тексас (џинс) палта – баш такви се (повторно) во мода.

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...