Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пролетна кампања на CESARE PACIOTTI

Cesare Paciotti,  е бренд е познат во целиот свет, пред се поради неговиот феноменален дизајн на чевли.

Тие се познати по своите интересни кампањи, а и по моделите кои ги избираат за презентација на нивните новитети. Се разбира, за претстојните пролет / лето , тие ја претставија кампањата, која уште еднаш ги шармираше сите оние кои ја сакаат модата.

Новата кампања е веројатно една од најмодерните, најшарените и најелегантните кои ги имаме видено до сега. Со Alessandra Ambrosio и Justice Joslin во главните улоги,  брендот ја презентираше колекцијата пролет-лето 2016.luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-moda-modni-aksesoari (1)

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-moda-modni-aksesoari (2)

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-moda-modni-aksesoari (3)

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-moda-modni-aksesoari (4)

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-moda-modni-aksesoari (5)

luksuz-moda-fashion-trend-kolekcija-moda-modni-aksesoari (6)

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...