Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пролетен тренд: Кошула со отворен грб

Облечете ја кошулата наопаку, така што предниот дел ќе ви биде заден – и добивате нов, иновативен начин како да го носите омиленото парче од гардероберот оваа пролет.

Оригинален и необичен тренд што веќе владее во уличната мода и е омилен кај познатите трендсетерки.

Уште една предност е што на овој начин „старата” кошула ќе добие нов изглед, па не мора да трошите дополнително пари, зашто целата „финта” е во иновативната идеја.

Инспирирајте се!

 

 

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...