Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Пет модели на кожени јакни за топла и тренди сезона

Во различни бои и кроеви кожените јакни и палта се хит сезонава, а доаѓаат и во повеќе видови на кожа, меѓудругото има модели направени од еколошка кожа за оние кои го застапуваат етичкиот третман кон животните и веганскиот животен стил. Покрај класичната моторџиска јакна дизајнерите за есен-зима 2014/15 предложија и капути, кантри-модели со реси, па дури и колеџ-јакни од кожа.

Прочитај

Fool Moon

Лана Дел Реј се брани од обвинувања дека стиховите на нејзините песни се антифеминистички. На својот Инстаграм профил ги критикувала писателките кои ја нападнале...

Route 66

Според наводите, славниот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, има богатство проценето на околу 200 милиони долари… Ова е токму она што му овозможило да направи голема...

Wall Street

Продажба на автомобили Ферари може да се поврзе со продажба на соништа … Сепак, кој меѓу нас не би сакал светло црвен V8 италијански...

Route 66

Варијантата на Alpina од најновата BMW 7 серија е 2021 B7 би-турбо – високо-технолошки, декадентен, брз , скап и луксузен седан, кој е единствен...